Akın Anlatamıyorum


Akın Anlatamıyorum

Akın Anlatamıyorum

Çok güzel bir parça. Mutlaka dinlemenizi tavsiye ederim. Akın Anlatamıyorum sizler için.

Kaliteli sohbet sitesi sizler için açık. gelin birlikte chat sohbet edelim bugün güzel bir şarkı ile baş başa bırakmak istiyorum sizleri. Akın Anlatamıyorum çok güzel bir parça. dinlemenizi tavsiye ediyorum.

Türk pop müziği sanatçısı. 16 Nisan 1968, İstanbul doğumlu. Tam adı Mustafa Akın Dayınlarlı olan sanatçı hukukçu Kemal Dayınlarlı’nın oğludur. 6 yaşına kadar İstanbul’da yaşadı. İlkokulu Ankara Halide Edip Adıvar İlkokulu’nda tamamladı. Aynı dönemde Fransız Konsolosluğu’nda, “Petite Ecole” de öğrenim gördü. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Ekonomi bölümünü tamamladı. Daha sonra 5 yıl Amerika’da New York’ta yaşadı. Burada medya alanında yüksek lisans yaptı. İlk albümünün kayıtlarına burada başladı. 1995 Haziran ayında ilk albümü “Suskun Yüreğim” Göksoy CD etiketiyle piyasaya çıktı. Albümündeki “Rebeka”, “Suskun Yüreğim”, “Çılgın Geceler”, “Bırakın Dönsün Dünya” ve “Gel Olduğun Gibi Sev” gibi şarkılar hit şarkılar olarak müzik listelerine girdi.

İkinci albümü “Alem” 27 Haziran 1997’de müzik piyasasına çıktı. “Alem” ve “Yüksek Yüksek Tepeler” bu albümden akıllarda kalan şarkılardır. Bundan sonra 2 sene Fransa’da müzik çalışmalarında bulundu. Üçüncü albümü “Ateş ve Su” Mayıs 2002’de yayınlandı.  2003 yılında da remikslerden oluşan Ateş ve Su (Remixes) albümü çıktı. 2009 yılına kadar suskun kalan sanatçı, 20 Haziran 2009’da 19 şarkılık albümü “Adrenalin”i Avrupa Müzik etiketiyle müzik piyasasına sürdü. Bu albümde özellikle “Adrenalin”, “Sıfırın Altında” ve “Oldu mu Yar” şarkılarıyla müzikseverlerin gönlüne girdi.

Akın Anlatamıyorum

Akın Anlatamıyorum


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 27 Nisan 2020

Kategori: Genel

Görüntüleme: 169 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.