Belçim Bilgin Kimdir? Hayatı

Belçim Bilgin Kimdir? Hayatı

admin     09-05-19     Biyografi     Belçim Bilgin Kimdir? Hayatı     91 Defa Okundu

Belçim Bilgin Hayatı Belçim Bilgin Kaç Yaşında, Belçim Bilgin Boyu, Belçim Bilgin Aslen Nereli, Belçim Bilgin Biyografi, Belçim Bilgin Vikipedi, Belçim Bilgin Filmleri, Belçim Bilgin kiminle evli, Belçim Bilgin resimleri

Belçim Bilgin Kimdir Hayatı

Belçim Bilgin Oynadıgı Filmler

2015 – Annemin Yarası (Sinema Filmi)
2014 – Çalsın Sazlar (Sinema Filmi)
2014 – Sadece Sen
2013 – Kelebeğin Rüyası
2012 – Sessiz
2012 – Gergedan Mevsimi
2011 – Kurtuluş Son Durak
2011 – Keşanlı Ali Destanı
2011 – Aşk Tesadüfleri Sever
2009 – Güldünya
2008-2009 – Yol Arkadaşım
2008 – Güz Sancısı
2007 – Dol
2006 – Hatırla Sevgili
2005 – Sıfır Kilometre

 

Belçim Bilgin Biyografisi

Belçim Bilgin 10 Ağustos 2006 tarihinde Yılmaz Erdoğan ile evlendi. Rodin Nazım 2010 adında bir oğlu ve Yılmaz Erdoğan’ın ilk evliliğinden olma Berfin adında kızı olmak üzere iki çocuğu vardır.
Belçim Bilgin ve Yılmaz Erdoğan çifti çocukları ile birlikte 2014 şubatında Amerika’ya taşındı ve Beverly Hills’e yerleşti.
Iraklı Kürt yönetmen Hiner Saleem`in filmi ‘Sıfır Kilometre’de başrol oynayan Belçim Bilgin, Cannes Film Festivali‘ne katıldı.
Belçim Bilgin 2011 yılında Yusuf Pirhasan’ın yönettiği “Kurtuluş Son Durak” adlı filmde oynadı. Filmde Belçim Bilgin ile birlikte Demet Akbağ, Asuman Dabak, Ayten Soykök,Nihal Yalçın, Damla Sönmez, Ahmet Mümtaz Taylan, Mete Horozoğlu veYavuz Bingöl de rol aldı.
Belçim Bilgin, 31 Ocak 1983 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Bir erkek kardeşi vardır. Belçim Bilgin, Şeyh Said İsyanı’nı başlatan Şeyh Said’in torunudur. Kendi ifadesine göre ise Şeyh Said, babasının dedesinin büyük ağabeyidir. Belçim adı çimen yaprağı anlamına gelmektedir.
Bu olaydan sonra Sıfır Kilometre adlı sinema filminde oynayan Belçim okulunu dondurup Paris’e yerleşti.
Paris’de iki sene kalan Belçim Dol adlı filmde de rol aldı. 2006 yılında Türkiye’ye döndü.
Belçim Bilgin İlkokulu Ankara’da Salih Alptekin İlkokulu’nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun’a taşındılar.
Ortaokulu ve 1999 yılında bitirdiği liseyi Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nde okudu.
2002 yılında Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü’nde okumaya başladı.
Belçim Bilgin kadın iletişim ve araştırma derneği olan Uçan Süpürge ile çocuk evliliğinin önlenmesi için çalışmalarda bulundu. Birçok kente giderek bu konuda bilinçlendirme toplantılarına katıldı.
Belçim Bilgin Bu sıralarda lise yıllarından beri tiyatrocu olmak isteyen Belçim Bilgin, bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan‘la tanıştı. Yılmaz Erdoğan’ın ders verdiği Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) Workshop’lara katıldı.

Belçim Bilgin Hakkında Haberler

Belçim Bilgin ile Yılmaz Erdoğan çifti 2006’da başlayan evliliklerini geçen aralık ayında tek celsede anlaşmalı olarak noktaladı.
Güzel oyuncu Belçim Bilgin şıklığı ile görenleri kendisine hayran bıraktı. Bilgin, bayan arkadaşları ile yemek yedikten sonra alışveriş merkezinden ayrıldı.
Oyuncu Belçim Bilgin Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşen İyi Gelecek festivaline katıldı.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!