Demet Evgar Kimdir? Hayatı

Demet Evgar Kimdir? Hayatı

admin     08-05-19     Biyografi     Demet Evgar Kimdir? Hayatı     72 Defa Okundu

Demet Evgar Boyu, Demet Evgar Kaç Yaşında, Demet Evgar Nereli, Demet Evgar Vikipedi, Demet Evgar biyografi, Demet Evgar Sevgilisi Kim, Demet Evgar Kaç Kilo, Demet Evgar Evli mi, Demet Evgar Burcu

Demet Evgar Kimdir Hayatı

Demet Evgar 2007’de, Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenen “Rock Müzikalleri’nde” rol aldı. 2009’da Mahsun Kırmızıgül’ün Güneşi Gördüm filminde Havar karakterini canlandırdı. 2010 yılında ise Yahşi Batı filminde Cem Yılmaz ve Ozan Güven ile baş rolleri paylaştı. Hemen ardından Vay Arkadaş filminde Mete Horozoğlu, Ali Atay ve Fırat Tanış ile birlikte oynadı.
Türkmax’te yayınlanmakta olan, ardından Star TV‘ye geçen 1 Erkek, 1 Kadın adlı televizyon dizisinde Zeynep Yıldırım karakterini canlandırmaktaydı.
Demet Evgar Kısa bir aradan sonra Fox TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan 1 erkek 1 kadın adlı televizyon dizisi isim değişikliğine giderek 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk ve ardından 1 Erkek 1 Kadın 2 Çocuk olarak devam etmektedir.
Özgü Namal’ın jüriliğini yaptığı Yetenek Sizsiniz Türkiye programına Namal’ın yerinde kısa süreliğine bulundu.
Demet Evgar 2017 yapımı olan Aile Arasında filminde sanatçı Şevket Çoruh, Engin Günaydın, Gülse Birsel, Devrim Yakut gibi isimlerle birlikte Demet Evgar da yer almıştır. 2018 yapımı TV dizisi Avlu ile dikkatleri yeniden üzerine çeken Demet Evgar, Ceren Moray, Kenan Ece, Şebnem Dönmez, Teoman Kumbaracıbaşı gibi isimlerle baş rolde oynamaktadır

Demet Evgar Hayatı Biyografisi

Demet Evgar 19 Mayıs 1980, Manisa’da doğdu. Arnavut kökenlidir Oyunculuğa 17 yaşındayken, Manisa’da amatör bir topluluk olan Afsem Tiyatrosu’nda başladı.
Sahneye ilk kez Ray Cooney’nin Kaç Baba Kaç oyunuyla çıktı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Konservatuvar eğitimi sırasında arkadaşlarıyla “Tiyatro Kılçık” adında bir topluluk kurdu.
Demet Evgar Bu toplulukta oyuncu ve oyun yazarı olarak çalıştı. Kenter Tiyatrosu’nda Aşk Çemberi adlı oyunda ve Tiyatro Kılçık’ta Takanlar ve Takılanlar ve Ayşegül Hindistan’da adlı oyunlarda rol aldı. 2009 senesinde Kent Oyuncuları tiyatrosunda Mehmet Birkiye yönetmenliğinde sahnelenen Cimri oyununda Elise karakterini canlandırdı. Bu rol ile 2010 yılında düzenlenen 8. Tiyatro Ödülleri ödül töreninde Yılın Kadın Oyuncusu ödülüne layık görüldü.
Demet Evgar Bütün Çocuklarım ve Emret Komutanım adlı televizyon dizilerinin yanı sıra Banyo, Beyza’nın Kadınları isimli sinema filmlerinde oynadı.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!