Erkekler neden aldatır?

Erkekler neden aldatır?

admin     02-07-19     Genel     Erkekler neden aldatır?     84 Defa Okundu

Aldatmanın bir cinsiyete bağlı olarak görülecek bir durum olmadığını söyleyecek olsak da, yapılan araştırmalar erkeklerin kadınlara göre daha fazla aldattığını göstermektedir. Peki erkekler neden aldatır? Sorusu bu sorunun cevabı yazımızın devamında detaylıca verilmiştir.

Erkekler neden aldatır?

Cinsel hayatın vasatlığı

Eşiyle vasat seviyede cinsellik yaşayan ancak beklentileri çok daha yüksek olan erkekler, aldatmaya daha çok meyillidir. Hayallerindeki ilişkiye yataklarında bulamadıkları için, o ilişki yaşayabilmek için arayış içine girebilir ve eşini aldatabilirler.

Bakımsız kadın

Erkeğin aldatma nedenlerinin başında gelen şeylerden birisi de, kadının bakımsız olmasıdır. Bakım konusu erkekler için de gerekli bir şey olsa da, kadınların daha bakımlı olma gerekliliği olduğu açıktır.

Fazla kilolar

Her ne kadar hastalıkta ve sağlıkta diye başlayan bir ilişki yaşanıyor olsa da, maalesef bu söze erkeklerde ve kadınlarda sadık olamayabiliyorlar. Aşırı kilolu olup kilo vermemekte ısrar eden kadınların, daha sık aldatıldığı ortaya çıkmıştır.

Eski sevgilinin yeniden ortaya çıkması

Bir zamanlar birbirine delice bağlı oldukları eski sevgilinin yeniden ortaya çıkması ve evli dahi olsa erkekle ilişkiye göz kırpması, erkeğin aldatma nedenleri arasında yer almaktadır.

Şiddetli kavgalar

Eşler arasında yaşanan şiddetli kavgalar da, aldatmanın nedenlerinden birini oluşturmaktadır. Sürekli kavga halinde olan ve bir türlü normal bir ilişki seviyesine inemeyen çiftler, tarafların birinin aldatması ile sonuçlanan bir ilişki ile karşı karşıya kalmaktadır.

İlgisizlik

İlgi beklemek sadece kadınlara özgü bir durum değildir. Erkeklerde kadınlar kadar yoğun olmasa da, ilişki yaşadığı kişilerden ilgi görmeyi beklerler. Yeterli ilgiyi gösterilmediğinde her insan gibi onlarda sevilmediğini ve hatta eşlerinin hayatında başka birinin olabileceğini düşünürler. Sevip ayrılması nedeniyle ilgi görmeme durumu uzun sürmesi halinde aldatma yolunu seçebilirler.

Alkol ve madde bağımlılıkları

Maalesef ki alkol ve madde bağımlılıkları, kişinin psikolojisinde oldukça olumsuz etki ederek sağlıklı düşünmesini engellemektedir. Bu tür bağımlılığa sahip olan erkekler eşlerini sevse dahi gerek içinde bulundukları ortam ve gerekse psikolojik olumsuzluklar nedeniyle eşlerini daha kolay aldatabilmektedir.

Erkeklerin aldatma nedenleri, genelde bunlar ve bunlara benzer şeylerdir.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!