Hakan Peker Kimdir?

Hakan Peker Kimdir?

admin     17-05-19     Biyografi     Hakan Peker Kimdir?     138 Defa Okundu

Hakan Peker Hayatı, Hakan Peker Kaç Yaşında, Hakan Peker Boyu, Hakan Peker Aslen Nereli, Hakan Peker Biyografi, Hakan Peker Vikipedi

Hakan Peker Kimdir

Hakan Peker Çıkardıgı Albumler

Bir Efsane
Camdan Cama
Düş ve Fantezi
Hey Corç
Amma Velakin
Hakan Peker’
Salına Salına
İlla ki
Canım İstedi
Bana Lazım
Yak Beni
Gece Gözlüm
Hakan Peker 2011
Mütemadiyen
Efsane Şarkılar

 

Hakan Peker Biyografisi Hayatı

Hakan Peker 5 Şubat 1961 İstanbul Türk dansçı, şarkı yazarı, şarkıcı ve müzik yapımcısı.Sanat yaşamına Seyyal Taner ve Deniz Erkanat’ın dansçısı olarak başlayan Hakan Peker, 1981 yılında Türkiye Dans Yarışması’nda birinci oldu. TRT’nin eğlence programlarında ve çeşitli yurtiçi ve yurtdışı konser organizasyonlarında yer aldı.
Nisan 1989 tarihinde ilk albümü piyasaya çıktı. Bir Efsane ismini taşıyan albümle aynı ismi taşıyan çıkış şarkısı hit oldu. 1990 yılında çıkardığı Camdan Cama adlı albümüyse sanatçıya istediği başarıyı ve ünü getirdi. Camdan Cama şarkısı aynı yıl Sinan Özen tarafından da seslendirilmişti.
Hakan Peker Albümlerinden elde ettiği başarıların ardından Peker Müzik adlı plak şirketini kuran sanatçı bir yanda Hey Corç, Amma Velakin gibi kariyerini sağlamlaştırdığı albümlerini çıkarırken diğer yanda Türkçe sözlü popüler müziğe yeni isimlerin kazandırılmasını sağladı.
Sanatçının seksenli yılların başında yaptığı evliliğinden Burak Peker adında oğlu bulunmaktadır. 16 Kasım 2015’te torunu Hakan Peker doğmuş ve dede olmuştur.[1] Özellikle genç görünümüyle dikkat çeken Hakan Peker’in ağabeyi Zafer Peker de bir dönem şarkıcılık yapmıştır. Hakan Peker bir dönem POPSAV Başkanlığı yapmıştır. 1986 yılında ikinci evliliğini yapmış 1990’da ayrılmıştır.
Hakan Peker 2003 yılında Aşk Bana Lazım adlı stüdyo albümünü, 2004 yılında Taş Gibi adlı kariyerinin ilk teklisini piyasaya süren Peker, sırasıyla 2004 yılında Yak Beni, 2006 yılında Gece Gözlüm ve 2011 yılında Karamela adlı Çalışmalarıyla Müzik hayatını sürdürüyor.
Son olarak klibini Özge Ulusoy ile çektiği ‘Mütemadiyen’ isimli single çalışmasını sevenleriyle buluşturdu.
Hakan Peker 7 Nisan 2016 tarihinde çıkardığı Efsane Şarkılar albümü ile tekrar sevenleriyle buluştu .ayrıca bu albümle birlikte planlanan Albümün adını taşıyan Efsane Şarkılar altında birde Harbiye Açık Hava konseri düzenlenmiştir.24 Haziran 2017 tarihinde beğeniye sunduğu Bir Yuva Kuramadık adlı single ile Müzik yolculuğuna devam etmektedir.
Burak Kut’un, Zafer Peker’in, Özlem Tekin’in, Ali Güven’in ve Erhan Güleryüz’in ilk albümleri Peker Müzik’ten çıktı.
1995 yılında çıkardığı Ateşini Yolla albümündeki klip şarkılarının yönetmenliklerini de üstlenen Peker, 1998 yılında Dünden Bugüne Hakan Peker adlı toplama albümünde hit şarkılarının yeni düzenlemelerine yer verdi.
Hakan Peker Bir Efsaneydi” şarkısı bu albümle bir kez daha kez hit yaptı. 2000 yılında İlla ki albümüyle Türkiye Müzik Ödüllerinde “en çok satan albüm” ve yılın en iyi erkek sanatçı” ödüllerini kazanan isim oldu.
2001 yılında sanatçının dinlemekten zevk aldığı Türk sanat müziği şarkılarından oluşan Canım İstedi adlı özel albüm izledi.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!