Kadınlar neden aldatır?

Kadınlar neden aldatır?

admin     02-07-19     Genel     Kadınlar neden aldatır?     99 Defa Okundu

Günümüzün bireysel olmasına rağmen toplumsal olarak da kabul edilen en büyük sorunlardan birisi olan aldatmak, kadın ve erkek herkeste sıklıkla görülmeye başlanan ve ilişkinin temelini tamamen sarsan yanlış uygulamalardan birisidir. Kadınlar neden aldatır? Sorusuna cevapları aradığımız bu yazımızda, bir insanın başına gelmesini isteyebileceği en son şeylerden birisi olan aldatma konusunu işledik. Bu durum erkekler üzerinde olduğu kadar, kadınlar üzerinde de kişinin hayatını mahvedecek derecede etkili olmaktadır.

Kadınlar neden aldatır?

Aşağılanmak

Kadınların aldatma nedenlerinin başında, erkek tarafından özellikle toplum içerisinde aşağılanması gelmektedir. Fiziksel şiddetten belki de daha ağır bir etkiye sahip olan aşağılanmak, kadının kendisini değersiz hissetmesine ve kendisine değer verecek birini bulduktan sonra yaşadığı psikolojik boşluk sebebiyle, eşini ya da sevgilisini aldatma ihtimalini arttırmaktadır.

Eşinin ilgisizliği

Aldatmanın en temel nedenlerinden birisi de, kadının eşinden yeterli ilgiyi görmemesidir. Bir ilişkide erkeklerde ilgi bekliyor olsa da, kadınların bu konudaki hassasiyetleri çok daha yüksek olmaktadır. Eşinden ilgi görmeyen kadın toplum ve aile yapısı nedeniyle ya da çocuk faktörü sebebiyle boşanma yoluna gidememek de ve kendisine ilgi gösteren birisi olduğunda ona ilgi duyarak bu boşluğu eşini aldatan ak kapatmaktadır.

Erkeğin bakımsız olması

Kadınlar neden aldatır? Sorusuna verebileceğimiz cevaplardan birisi de erkeğin bakımsız olmasıdır. Özellikle erkeğin temiz olmaması gibi daha ağır sebepler, boşanmaya ya da kadının aldatmasına sebep olabilmektedir.

Maddi nedenler

Her ne kadar aldatmanın sebebi ne olursa olsun baştan aşağı bir iğrençlik olsa da, maddi nedenler sebebiyle kişinin eşini aldatması kadar daha aşağılık bir şeyin olmadığını da belirtmek gerekir.

Erkek tarafından aldatılması

Erkek tarafından aldatılan kadınların, aldatma ihtimalleri de çok yüksektir. Yukarıda biraz değindiğimiz benzer sebeplerden dolayı boşanamayan kadın, aldatılması sonrasında intikam duygusuyla hareket edebilir ve aldatılmayı içine sindiremeyerek kendisi de aldatma yolunu tercih edebilir.

Fiziksel şiddet ve cinsel sorunlar

Kadının sürekli aşağı alınarak fiziksel şiddete maruz kalması, aldatma nedenleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda eşi tarafından cinsel soğukluk gösterilmesi de, bu nedenlerden birisidir.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!